Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W1

Zadržali tisícky falšovaných holiacich strojčekov

BRATISLAVA – 11. 11. 2013: Colníci zaistili viac ako 60 000 falošných pánskych holiacich strojčekov a neidentifikované lepidlo v plastových tubách.

Počas uplynulého týždňa odhalili colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy nelegálny dovoz tovaru, u ktorého je podozrenie, že ide o falzifikáty. Zásielku zadržali v sklade prepravnej spoločnosti. Firma z Piešťan si objednala tovar z Hong Kongu, pričom deklarovala dovoz plastových zakladačov. Tie mali stáť 555 USD. Colná hodnota skutočného tovaru je odhadom 131 000 eur.

Namiesto toho boli v zásielke:

  • 62 400 ks náhradných hláv holiacich strojčekov označených ako „GILLETTE“,
  • lepidlo v plastových tubách bez označenia.

Prípad prevezmú colníci z colného úradu Bratislava, ktorý ho následne budú riešiť s majiteľom ochrannej známky. Ten do 10 pracovných dní má možnosť vyjadriť sa, či chcú vo veci konať a akým spôsobom. Možnosti sú dve – buď dohodou, a teda tzv. „zjednodušeným postupom“, kedy sa tovar zlikviduje (na náklady majiteľa tovaru). Alebo môžu držitelia ochranných známok podať návrh na súd. Ten následne rozhodne, či ide o falzifikáty a ako sa má ďalej postupovať. V prípade právoplatného rozhodnutia súdu, že ide o tovar, ktorým sa porušuje právo duševného vlastníctva hrozí majiteľovi tovaru pokuta až do výšky 66 387,83 eur.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 237 kB; nové okno]

(11. 11. 2013)

Archív tlačových správ