Preskočiť na hlavný obsah

Pri vstupe z Ukrajiny na Slovensko sa zdržíte

MICHALOVCE – 20. 03. 2017: Na cestných hraničných priechodoch s Ukrajinou sa vo Vyšnom Nemeckom aj v Ubli tvoria pri vstupe na Slovensko výrazne zvýšené čakacie doby.

Na hraničnom priechode Užhorod – Vyšné Nemecké a Malyj Bereznyj – Ubľa v osobnej doprave sa zvýšili a pretrvávajú zvýšené čakacie doby. Dôvodom je nápor cestujúcich, ktorí sa po veľkonočných sviatkoch vracajú do krajín EÚ. Očakávame, že tento nápor potrvá do konca tohto týždňa.

V nákladnej doprave vo Vyšnom Nemeckom sú zvýšené čakacie doby pre mimoriadny nárast počtu kamiónov.

Hraničný priechod Vyšné Nemecké Ubľa
Osobná dobrava Nákladná doprava
Vstup 180 minút 360 minút 240 minút
Výstup Priebežne Priebežne Priebežne

Colníci posilnili výkon služby a podľa možností je nasadený okrem stacionárneho aj mobilný skenovací systém, ktorý bežne zabezpečuje kontroly vozidiel v iných územných obvodoch v rámci Slovenska a v týchto dňoch vypomáha na hranici.
V priebehu dnešného dňa vybavili colníci na vstupe z Ukrajiny do 12,00 hod. v Ubli 181 vozidiel a 600 cestujúcich, vo Vyšnom Nemeckom 300 osobných vozidiel, 1318 cestujúcich a 107 nákladných vozidiel.

Snahou colníkov je zabezpečiť plynulý prestup tovaru a osôb cez hranice pri dodržaní platných predpisov tak, aby bola zaistená bezpečnosť a ochrana obyvateľov. Na hraničných priechodoch boli po rekonštrukciách vytvorené podmienky pre prestup cestujúcich zodpovedajúce moderným štandardom vrátane hygienických zariadení určených pre cestujúcu verejnosť. Žiaľ, v týchto dňoch vo Vyšnom Nemeckom opäť zdemolovali niektoré toalety určené pre cestujúcich. Žiadame preto všetkých cestujúcich o trpezlivosť a slušné správanie, aby zariadenia určené pre verejnosť mohli byť využívané štandardným spôsobom všetkými cestujúcimi a nespôsobovali tak nepríjemné situácie druhým.

Situáciu na hraničných priechodoch priebežne sledujeme a vodičov budeme informovať prostredníctvom www.financnasprava.sk Infoservis/Hraničné priechody–čakacie doby a prostredníctvom hromadných komunikačných prostriedkov.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 128 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Poslaním FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovým a colným podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac ako 2,5 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(20. 04. 2017)

Archív noviniek