Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

Hugo bodoval

TRENČÍN – 26. 04. 2016: Pri výkone bežnej kontrolnej činnosti so služobným psom Hugom na hraničnom priechode Drietoma dňa 25.04.2016 trenčianski colníci zachytili u 20-ročného občana SR zatiaľ neznámu látku v 5 kusoch zatavených striekačiek, pri ktorej je podozrenie, že ide o omamnú látku.

Pri kontrole osobného auta s evidenčným číslom imatrikulovaným v SR, v ktorom sa viezli so šoférom ďalšie štyri osoby, bola posádka vozidla vyzvaná na oznámenie, či nepreváža tovar, ktorý podlieha spotrebným daniam, omamné alebo psychotropné látky. Odpovedali záporne. Následne colníci nasadili na kontrolu služobného psa a ten označil čierny batoh umiestnený v batožinovom priestore vozidla ako miesto, kde sa vyskytuje omamná látka. Po otvorení tohto batoha bolo nájdených 5 kusov zatavených striekačiek s tmavohnedou tekutinou hustej konzistencie s nezistenou váhou. K označenému batohu sa prihlásil jeden zo spolujazdcov.

Následne colníci privolali policajtov, ktorým odovzdali zadržané osoby i podozrivý materiál na ďalšie konanie vo veci podozrenia z nezákonnej prepravy omamných a psychotropných látok.

Trenčianski colníci aktuálne využívajú pri kontrolách dvoch služobných psov, jeden je vycvičený na vyhľadávanie tabaku a tabakových výrobkov a druhý na vyhľadávanie omamných a psychotropných látok. Aj vďaka nim sú vykonávané kontroly efektívnejšie a účinnejšie. V prvom štvrťroku tohto roku sa im podarilo celkovo 5 záchytov podozrivých materiálov.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 122 kB; nové okno]

(27. 04. 2016)

Archív tlačových správ