Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 11

Humanitárna zbierka finančnej správy opäť úspešná

BRATISLAVA – 18. 12. 2015: Aj v roku 2015 mali zamestnanci finančnej správy možnosť zapojiť sa do verejnej zbierky šatstva a potravín. Viacerí z nich túto možnosť aj využili. Viac ako 600 kg sme následne odviezli utečencom.

Finančná správa zorganizovala aj tento rok verejnú zbierku šatstva a potravín svojich zamestnancov pod názvom Darujme Vianoce. Zatiaľ čo v predchádzajúcich dvoch rokoch, putovala pomoc ľuďom bez domova na Slovensku, tento rok boli cieľom utečenci putujúci cez juhovýchodnú Európu. Konkrétne išlo o krajiny Chorvátsko a Srbsko.

Do zbierky sa zapojili takmer všetky colné a daňové úrady na Slovensku. Zamestnanci najčastejšie darovali obnosené oblečenie, najmä zimné bundy, svetre, čiapky, šatky či rukavice. Taktiež nechýbala detská zimná obuv, batohy a deky. Pri jedle platili hygienické pravidlá – všetko muselo byť dôkladne zabalené aby pri konzumácií nemuselo prísť do kontaktu s holými rukami. Ľudia nakúpili väčšinou konzervy, instantné polievky, keksíky a čaje. Okrem toho sa našlo aj niekoľko vriec s hygienickými potrebami. Celkovo sa podarilo vyzbierať približne 600 kg materiálu.

V spolupráci s partnerskou organizáciou Človek v ohrození sme časť vyzbieraného materiálu venovali Chorvátskemu Červenému krížu v mestečku Vukovar, ktorý sa snaží pomáhať utečencom v táboroch v Chorvátsku. Najnutnejšie hygienické potreby sme doručili dobrovoľníkom priamo do Srbska, pričom tí ich využijú v mestečku Adaševci, kam zvážajú utečencov autobusy z macedónskej hranice.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 196 kB; nové okno]

(18. 12. 2015)

Archív tlačových správ