Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 13

Hutch - najlepší pes na vyhľadávanie drog

BRATISLAVA – 3. 6. 2016: Najšikovnejší ňufák spomedzi štvornohých slovenských, českých a maďarských colníkov, policajtov a príslušníkov ZVJS má náš Hutch. Belgický malinois z Colného úradu Nitra získal na jubilejnom 40. ročníku Majstrovstiev Zboru väzenskej a justičnej stráže v špeciálnej kynológii najviac bodov spomedzi najužšieho výberu 25 psov zo Slovenska a okolitých krajín.

Súťažilo sa v dvoch kategóriách – omamné a psychotropné látky a výbušniny. Šesť disciplín museli tí najlepší psovodi zo Zboru väzenskej a justičnej stráže, Väzenskej služby ČR a Väzenskej služby MR, Policajného zboru SR a Finančnej správy zvládnuť počas dvojdňovej súťaže v stanovenom limite a s čo najvyšším počtom bodov. V každej kategórii mohli nazbierať až 100 bodov, pričom rozhodcovia prizerali na každý detail. Body strhávali nielen za chybné označenie či reakciu na vonkajšie podnety, ale všímali si aj vedenie psovoda či aktivitu psa po nájdení vzorky.
Disciplíny boli nasledovné: poslušnosť, prehliadka motorového vozidla, prehliadka miestnosti, prehliadka balíkov, prehliadka korešpondencie a prehliadka batožiny

V kategórii Poslušnosť získal náš Hutch z Colného úradu Nitra 2. miesto, jeho kolega Hugo z Colného úradu Trenčín 5. miesto. V celkovom hodnotení sa Hugo umiestnil na 17. mieste a jeho štvornohý kolega Hutch vystúpil so svojím psovodom nstržm. Ladislavom Abrahámom na pódium a získal 1. miesto.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 124 kB; nové okno]

(03. 06. 2016)

Archív noviniek