Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W1

Maďar viezol drogy

NITRA – 18.11.2016: Nitrianski colníci v spolupráci s Kriminálnym úradom finančnej správy pri kontrole osobného automobilu zistili, že jeho vodič má pri sebe metamfetamín. Okrem toho v reprobedniach v batožinovom priestore vozidla nelegálne preváža takmer 5 litrov ketamínu, ktorý sa zneužíva ako syntetická droga. Na čiernom trhu by mal hodnotu takmer 50 000 eur.

V uplynulých dňoch vykonávali nitrianski colníci v súčinnosti s colníkmi KÚ FS mobilný dohľad v blízkosti bývalého hraničného priechodu v Komárne. Pri kontrole osobného auta s maďarskými značkami, sa jeho vodič po vyzvaní colníkov na umožnenie k nahliadnutiu do priestoru vozidla a do batožinového priestoru, začal správať podozrivo a nervózne. Ku kontrole colníci zavolali psovoda so služobným psom vycvičeným na vyhľadávanie omamných a psychotropných látok. Pri šoférových dverách pes zmenil svoje správanie, na základe čoho vodiča vyzvali na vyloženie všetkých vecí z bundy a nohavíc. Zsolt L. z Maďarska z vnútorného vrecka bundy vyložil priesvitné igelitové vrecúško s obsahom kryštalickej látky bielej farby a zatavenú injekčnú striekačku s obsahom podobnej látky v množstve troch dielikov. Podľa neho išlo o „PIKO“, čo je hovorový názov pre metamfetamín. Hliadka vykonala orientačný test na prítomnosť metamfetamínu s pozitívnym výsledkom. Ku ďalšiemu konaniu colníci privolali k súčinnosti políciu.

Pri následnej kontrole batožinového priestoru záujem služobného psa vzbudil priestor, kde sa nachádzali reprobedne. Po odstránení reproduktorovej membrány colníci zistili, že sú v nich ukryté papierové škatuľky. Obsahovali ampulky označené ako „Narketan 100 mg/ml“ s injekčným roztokom Ketamín s objemom 50 ml. Spolu bolo našli a zaistili 99 papierových škatuliek s celkovým objemom 4 950 ml tekutého injekčného roztoku ketamínu. Ten sa zneužíva ako syntetická droga pre svoje disociatívne účinky podobné účinkom fencyklidinu [PCP] a dextromethorfanu [DXM]. Na rozdiel od iných látok s halucinogénnymi účinkami môže pomerne ľahko vyvolať silnú psychickú závislosť. „Párty drogu“ ketamín poznajú najmä návštevníci nočných tanečných klubov pod názvom „káčko“ alebo „vitamín K“. Nájdené množstvo ketamínu (takmer 5 litrov) predstavuje minimálne 4 950 obvykle jednorázových dávok drogy s hodnotou na čiernom trhu približne 49 500 eur.

Prípad colníci postúpili príslušníkom PZ SR, ktorí budú ďalej konať vo veci obvinenia z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 203 kB; nové okno]

(18. 11. 2016)

Archív tlačových správ