Preskočiť na hlavný obsah

Akcia KING odhalila nelegálny sklad s tabakom

BRATISLAVA – 17.12.2020: Finančná správa má za sebou ďalšiu úspešnú akciu. Ozbrojení príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy zrealizovali akciu King v obci Vydrany. Zaistili 16 paliet tabaku a pri akcii zadržali jednu podozrivú osobu. Predbežne vyčíslená škoda na spotrebnej dani z tabaku sa pohybuje vo výške viac ako 243 tisíc eur. 

Akcia King sa odohrala v nelegálnom daňovom sklade obci Vydrany a v Dunajskej Strede. Kriminalisti finančnej správy zasiahli priamo počas nakladania rezaného tabaku do nákladného vozidla, pričom zadržali jednu podozrivú osobu. Pri zásahu vykonali aj tri prehliadky iných priestorov a pozemkov. 

Príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy celkovo zaistili 16 paliet tabaku baleného v plastových vreciach. Tiež zaistili rezačku na spracovanie tabaku s príslušenstvom a  výpočtovú techniku. 

Osoba, u ktorej sa nachádzal zaistený nelegálny tabak so strojmi na jeho spracovanie, nemá povolenie na obchodovanie ani povolenie na prevádzkovanie daňového skladu. Zadržanej osobe hrozí v prípade dokázania viny trest za trestný čin skrátenia dane a poistného v trvaní 7-12 rokov.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 123 kB; nové okno]

Informácia: K tlačovej správe prislúcha tiež fotogaléria

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(17. 12. 2020)

Archív noviniek