Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Experti na boj proti nelegálnemu obchodu s tabakovými výrobkami rokujú na Slovensku

BRATISLAVA – 13. 10. 2015: Jubilejná 20. Konferencia „Task Group Cigerette“ ktorá sa koná v týchto dňoch v Bratislave privítala špecialistov na boj proti nelegálnemu obchodovaniu s tabakovými výrobkami z celej EÚ za účasti expertov z INTERPOLU, EUROPOLU, WCO, misie EUBAM a špecialistov z RILO.

Organizátorom tohto prestížneho stretnutia je každoročne Európsky úrad pre boj proti podvodom (OLAF). Slovensko je tento rok hosťujúca krajina a to vďaka expertom finančnej správy, ktorý pôsobia na Kriminálnom úrade finančnej správy (KUFS). Konferencia v dňoch 12. – 15. októbra 2015 je už v poradí dvadsiata a patrí vzhľadom na účasť odborníkov z tejto špecifickej oblasti a úroveň organizácie k prestížnym udalostiam na európskej úrovni. Za finančnú správu ju dnes dopoludnia otvoril prezident František Imrecze.

Kľúčovými témami rokovania je aktuálna situácia v oblasti nelegálnej výroby tabakových výrobkov, obchodovania s týmito výrobkami, prehodnotenie nových trendov v oblasti pašovania cigariet v jednotlivých krajinách, ako aj na území celej EÚ, výmena informácií o nových „modus operandi“ pri jednotlivých druhoch dopravy (letecká, námorná automobilová, zásielkové služby....) a zlepšenie medzinárodnej spolupráce.

Cieľom tejto konferencie je nájsť a presadiť nové efektívne nástroje v boji proti nelegálnemu obchodovaniu s tabakovými výrobkami, redukovať ponuku pašovaných cigariet na vnútornom trhu EÚ a posilniť spoluprácu zložiek presadzujúcich právo so zástupcami legálnych producentov tabakových výrobkov.

Slovensko ako hostiteľská krajina má na konferencii početné zastúpenie expertov najmä z radov príslušníkov prezídia policajného zboru, Finančného riaditeľstva SR a KÚFS.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 134 kB; nové okno]

Logo OAFCN [nové okno]

(13. 10. 2015)

Archív tlačových správ