Preskočiť na hlavný obsah

Kontrola odhalila balenia cigariet s neplatným označením

ŽILINA – 19.04.2023: V prevádzke na Liptove zabezpečili príslušníci finančnej správy balenia cigariet s kontrolnou známkou, ktorej platnosť už skončila. Boli medzi nimi značky LM FIRST CUT, PALL MALL, Winston compact long aj LUCKY STRIKE GOLD SUN.

Oravskí príslušníci finančnej správy vykonali kontrolu u podnikateľa na Liptove. Úspešne prešiel tou, ktorá bola zameraná na používanie elektronickej registračnej pokladnice. Potom v prevádzke urobili prehliadku predajných a skladových priestorov, kde našli balenia cigariet s neplatnou kontrolnou známkou. Išlo o viacero značiek - LM FIRST CUT, PALL MALL, Winston compact long aj LUCKY STRIKE GOLD SUN. Službukonajúca hliadka ich zabezpečila.

Posledné balenia s kontrolnou známku, na ktorej je uvedené písmenom „I“, sa v prevádzkach mohli nachádzať do konca marca 2023. Aktuálne je povolené predávať, ponúkať na predaj alebo skladovať len spotrebiteľské balenia cigariet, ktoré obsahujú znak „J“.

Finančná správa upozorňuje podnikateľské subjekty na to, aby si skontrolovali zásoby tabakových výrobkov a vylúčili z nich tie, ktoré už nie sú povolené. Vyhnú sa tým zbytočným problémom pri kontrolách.

Dokument:

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(19. 04. 2023)

Archív noviniek