Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 16

Kontroly aj na Dunaji

Colníci počas uplynulého mesiaca vykonávajú okrem dohľadu nad pohybom tovaru a osôb na cestách Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja a letiskách v SR aj kontrolu na vode. Na základe dohody s Poriečnym oddelením polície kontrolujú na rieke Dunaj hranice s naším južným susedom.  

Colníci Colného úradu Bratislava, Trnava a Nitra  na základe dohody s PZ posledný mesiac vo zvýšenej miere posilnili aj výkon kontrol v spolupráci s Poriečnym oddelením Odboru poriadkovej polície PZ na celej časti rieky Dunaj pretekajúcej územím SR a tvoriacej hranicu s Maďarskou republikou. 

Aj napriek zníženej hladine Dunaja služobné člny denne križujú náš veľtok a jeho zákutia, pričom na zverenú trasu vyrážajú  podľa harmonogramu dohodnutého s kolegami z Poriečneho oddelenia. Colníci okrem spoločnej hliadkovej činnosti s PZ vykonávajú kontroly nákladných, ale aj výletných lodí plaviacich sa po Dunaji cez územia viacerých štátov, nakoľko rieka Dunaj je v zmysle Belehradského dohovoru považovaná za medzinárodnú vodnú cestu. 

Pri týchto kontrolách využívajú aj služobných psov, ktorý sa vďaka intenzívnemu výcviku práce aj na vode nezľakli a vykonávajú ju s rovnakým nasadením ako na pevnej zemi.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 120 kB; nové okno]

(24. 09. 2015)

Archív noviniek