Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Kontroly elektronických registračných pokladní na festivaloch - v každej z kontrolovaných prevádzok zistili pochybenia

BRATISLAVA – 25.06.2013: Kontrolóri finančnej správy si počas minulého týždňa posvietili na bratislavské hudobné festivaly. V každej z kontrolovaných prevádzok zistili pochybenia.

Dňa 20. 6. 2013 boli kontrolóri finančnej správy (colníci, daňový kontrolóri) na Tyršovom nábreží. V rámci festivalu „BA City beats 2013“ sa zamerali na dodržiavanie ustanovení zákona o elektronických registračných pokladniach (evidovanie tržieb v pokladni, vydávanie pokladničných bločkov). Na mieste zistili hneď niekoľko porušení zákona: podnikateľ nezaevidoval tržbu v elektronickej registračnej pokladnici (nevydal bloček), podnikateľ nevyhotovil paragón, ako náhradný doklad vyhotovený namiesto pokladničného dokladu, kniha elektronickej registračnej pokladnice nebola umiestnená na predajnom mieste.

O deň neskôr 21. 6. 2013 vykonali daňový kontrolóri akciu na Zlatých pieskoch. Počas festivalu „Projekt X festival“ zistili viacero pochybení.

Nezaevidovanie tržby v pokladni, kniha elektronickej registračnej pokladnice nebola umiestnená na predajnom mieste.

Na základe nálezov z kontrol uložia kontrolóri daňovým subjektom pokuty v zákonom stanovenom rozpätí od 30 do 6 600 eur.

(25. 06. 2013)

Archív tlačových správ