Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 15

Kontroly elektronických registračných pokladníc v roku 2013

BRATISLAVA – 23. 01. 2014: Finančná správa počas minulého roka skontrolovala takmer 14 000 elektronických registračných pokladníc. Vo viac ako polovici prípadov predajcovia porušovali zákon.

Kontrolné akcie boli počas celého roka zamerané na široké spektrum prevádzok od bufetov, reštaurácii, cez predajne s rozličným tovarom až po obchodné reťazce. Podnety na kontroly nám posielali aj občania na emailovú adresu pokladnica@financnasprava.sk.

Do dnešného dňa občania nahlásili finančnej správe cca 4 920 podnetov. Len 300 z nich prišlo pred spustením bločkovej lotérie. Práve od septembra 2013 sme zaznamenali masívny nárast záujmu občanov o problematiku bločkov. Občania nám posielajú podnety na prevádzky, v ktorých blok nedostali vôbec, alebo posielajú oskenované bločky, pri ktorých majú podozrenie, že nie sú v súlade so zákonom.

Aj na základe nahlásení od občanov následne finančná správa jednotlivé prevádzky kontroluje. Počas minulého roka kontrolóri z colných aj daňových úradov preverili 13 782 podnikateľov. Kontroly boli zamerané na dodržiavanie zákona o ERP a chyby zistili v 7 644 prípadoch (56,5%).

Za porušenia zákona kontrolóri finančnej správy uložili pokuty vo výške 1 335 780,32 eur.

Emailová adresa pokladnica@financnasprava.sk je k dispozícii aj počas roka 2014. Občania nám môžu aj naďalej nahlasovať svoje podnety. Jednotlivé daňové a colné úrady budú nahlásené prevádzky kontrolovať priebežne.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 199 kB]

(23. 01. 2014)

Archív noviniek