Preskočiť na hlavný obsah

TAXANA reaguje aj na otázky o dôsledku koronavírusu na dane

BRATISLAVA, 21.03.2020: Finančná správa zaktualizovala obsah svojho chatbotu. TAXANA poradí aj pri plnení povinností daňových subjektov v tomto neľahkom období. Podrobnejší informačný obsah, vrátane príkladov životných situácií, doplnila finančná správa aj na svoj portál. Cieľom je poskytnúť daňovníkom čo najviac informácií a usmernení.

Čo v prípade, že sa naša finančná situácia zhoršila a nevieme zaplatiť preddavky? Kedy mám zaplatiť daň, ak som už daňové priznanie podal? Čo v prípade, ak nestihneme pre karanténu podať daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty? Aj toto sú otázky, na ktoré daňovníkom odpovie aj TAXANA.

Finančná správa pristúpila k tomuto rozšíreniu, lebo TAXANA sa ukázala ako plnohodnotný komunikačný kanál. Pre klientov predstavuje jednoduchý spôsob ako získať informácie a nemusieť čakať na telefonické spojenie s call centrom či pracne ich vyhľadávať na internete.

Finančná správa zároveň sprístupnila na svojom portáli samostatnú podstránku k téme koronavírus a jeho vplyv na plnenie si daňových povinností. Daňovníci sa na ňu dostanú jednoduchým preklikom z farebného banera umiestneného priamo na titulnej stránke portálu. V tejto časti nájdu nielen informácie o tom, aké opatrenia finančná správa ešte chystá, ale zároveň na konkrétnych životných situáciách nájdu odpovede na otázky, ako v týchto časoch vysporiadať svoje daňové povinnosti.

Cieľom opatrení je poskytnúť našim daňovníkom čo najviac informácií a pomôcť im tak v tejto neľahkej situácii. Finančná správa bude obsah týchto „otázok a odpovedí“ pravidelne aktualizovať. Informácie priebežne zverejňuje aj na svojich sociálnych sieťach.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 293 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(21. 03. 2020)

Archív noviniek