Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

Obchodníci krátili tržby, dostali zákaz predaja

ŽILINA – 19. 04. 2016: Štyria obchodníci zo Žilinského kraja môžu prísť pre opakované krátenie prijatých tržieb o živnostenské oprávnenie. Dostali pokuty vo výške 660 eur a na určitý čas zákaz predaja.

Do problémov sa dostal predajný stánok a bufet na terase v Žiline aj hostinec a bufet v Martine po tom, ako ich kontrola pristihla, že nepoužili elektronickú registračnú pokladnicu. Na rovnaké miesta sa kontrolujúci žilinskí colníci vrátili aj druhýkrát a situácia sa zopakovala. Za zakúpený tovar znova nedostali pokladničný doklad.

Obsluhy sa pýtali či vedia, že je to ich povinnosťou takto evidovať tržby. Aj napriek tomu, že o nej vedomosť mali, ignorovali ju. Všetkým štyrom podnikateľom boli uložené pokuty vo výške 660 eur. Navyše dostali na určitý čas aj zákaz predávať tovar na predajnom mieste. Nerešpektovaním toho nariadenia by riskovali, že prídu o živnostenské oprávnenie.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 196 kB; nové okno]

(19. 04. 2016)

Archív tlačových správ