Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W8

Kšefty s ochrannými respirátormi

ŽILINA – 02.04.2020: Príslušníci finančnej správy z Colného úradu Žilina pri súčinnostnej akcii s príslušníkmi Okresného riaditeľstva PZ Martin pristihli obchodníka z Martina ako predával ochranné respirátory  skoro 10 – krát drahšie ako bola ich pôvodná priemerná cena na trhu. Na doklad z registračnej pokladne čakali márne.    

O zneužívaní momentálnej situácie s nedostatkom ochranných pomôcok na trhu sa presvedčili aj príslušníci finančnej správy pri kontrole predajne v Martine. Po tom, ako ich a políciu zalarmovali rozhorčení občania a nahlásili predaj predraženého tovaru bez použitia pokladne, okamžite vykonali kontrolný nákup. Po príchode do prevádzky sa predavačky spýtali či majú ochranné respirátory. Odporučila ich na vedúceho, ktorý si za 1 kus tejto pomôcky vypýtal 40 eur. 

Príslušníci finančnej správy však za predaný tovar nedostali pokladničný doklad. Podnikateľ vložil hotovosť do zásuvky pod pokladňou a tým celý predaj tovaru ukončil. Za nesplnenie povinnosti evidovať tržbu v eKase mu teraz hrozí pokuta od 330 eur až do 3 300 eur.

 

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 125 kB; nové okno]

Informácia: K tlačovej správe prislúcha tiež fotogaléria

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(02. 04. 2020)

Archív noviniek