Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W4

Kriminálny úrad finančnej správy zadržal takmer pol milióna kusov cigariet

BRATISLAVA – 13. 05. 2014: Colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KUFS) zastavili auto na ceste smerom na Michalovce. Vodič v kufri prevážal kartónové škatule obalené čiernym igelitom, v ktorých ukrýval 439 000 cigariet. Únik na daniach je v tomto prípade 53 473,71 eur.

Kontrolná akcia KÚFS bola v pondelok za obcou Palín v smere na mesto Michalovce. Krátko pred 16tou hodinou spozorovali podozrivé úžitkové motorové vozidlo. Colníci prikázali vodičovi, aby zastavil. Ten počas kontroly nemal pri sebe doklady oprávňujúce na vedenie vozidla a ani doklady o osvedčení vozidla.
Na otázku, či prepravuje nejaký tovar, odpovedal vodič „neviem, čo prepravujem“. Colníci teda pristúpili ku kontrole vozidla.

Po otvorení nákladnej plochy auta zistili, že je plná kartónových škatúľ obalených čiernym igelitom. V nich boli ukryté nelegálne cigarety. Na miesto trestného činu boli zavolaní vyšetrovateľ finančnej správy a kriminalistický technik. Po vykonaní ohliadky vozidla vyšetrovateľ KUFS zistil, že v aute sa celkovo nachádza 439 000 ks ruských cigariet čínskej značky, bez označenia kontrolnou známkou SR. Taktiež zistili, že na vozidle sa nachádzajú evidenčné čísla, ktoré nie sú v databázach PZ SR. Okrem toho
sa pod koberčekom spolujazdca nachádzali ďalšie evidenčné čísla imatrikulované v Maďarsku a za sedadlom spolujazdca evidenčné čísla imatrikulované na Ukrajine.

Nakoľko vznikla dôvodná obava, že zaistený Jaroslav S. (45) z okresu Sobrance sa pokúsi o útek, boli voči nemu použité putá. Vyšetrovateľ Kriminálneho úradu FS obvinil muža z trestného činu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru v zmysle §279 odsek 1, odsek 2 písmeno a Trestného zákona. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 1 – 5 rokov.

Zadržané cigarety uskladní a následne zničí Colný úrad Michalovce.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 135 kB; nové okno]

(13. 05. 2014)

Archív tlačových správ