Preskočiť na hlavný obsah

Zaistili sme desiatky tisíc nelegálnych cigariet

BRATISLAVA – 15.08.2022: Viac ako 160.000 kusov cigariet bez platnej kontrolnej známky zaistili počas 6 domových prehliadok v okresoch Košice- okolie a Sobrance ozbrojení príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS)-pobočka Východ. Zároveň počas akcie zaistili aj hotovosť vo výške viac ako 10.000 eur a strelnú zbraň.

Ozbrojení príslušníci KÚFS- pobočka Východ majú za sebou úspešnú akciu. V rámci rozsiahlych šiestich domových prehliadok sa im podarilo zaistiť 163.886 cigariet rôznych značiek bez označenia platnou slovenskou kontrolnou známkou, čím bol spáchaný trestný čin porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru. Okrem hotovosti vo výške 10.000 eur bola počas akcie nájdená aj strelná zbraň, k výkonu boli preto prizvaní aj príslušníci z Okresného riaditeľstva Policajného zboru (OR PZ) Košice-okolie.

Celkovo bolo zadržaných 5 osôb, dvaja obvinení budú vyšetrovaní na slobode a traja na základe rozhodnutia sudcu budú väzobne stíhaní. Celková škoda na spotrebnej dani z tabakových výrobkov bola vyčíslená na 20.501,07 eura. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov.

Dokument:

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(15. 08. 2022)

Archív noviniek