Preskočiť na hlavný obsah

Jena si zaslúži pochvalu

BRATISLAVA – 23.11.2022: Služobný pes Jena, ktorý pomáha príslušníkom finančnej správy na Colnom úradu Bratislava, si zaslúži pochvalu. V úkrytoch autobusu z Moldavska vyňuchal počas kontrolnej akcie na hraničnom priechode (HP) Čunovo desiatky fliaš moldavského koňaku a balení cigariet, ku ktorým osádka auta nemala potrebné doklady.

Hliadka príslušníkov finančnej správy z bratislavskej Stanice CÚ kontrolovala v uplynulých dňoch autá na HP Čunovo. Zastavili autobus s moldavským evidenčným číslom. Do kontroly jeho priestorov nasadili služobného psa Jenu vycvičeného na vyhľadávanie tabaku a tabakových výrobkov. Jej nos sa nemýlil, pozitívne označila úkryty v chladničke, pod sedadlom i v trezore. Spolu išlo o 80 spotrebiteľských balení cigariet (SBC), čiže 1 600 kusov a 750 g tabaku do vodnej fajky.

Traja vodiči autobusu z Rumunska a Bulharska ukrývali aj 32 fliaš moldavského koňaku, z ktorých niektoré neboli označené kontrolnou známkou. Spôsob a pôvod nadobudnutia balení cigariet a alkoholu nevedeli preukázať, preto im bola uložená pokuta.

S 48 fľašami vodky sa pokúšal prejsť cez HP Čunovo aj 35-ročný Ukrajinec. Pred colnou kontrolnou sa ich snažil ukryť v dodávke. Vodič nevedel ku spotrebiteľským baleniam liehu (SBL) označených ukrajinskou kontrolnou známkou predložiť pôvod a spôsob získania a tak skončili v rukách colníkov.

Dokument:

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(23. 11. 2022)

Archív noviniek