Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

V peci zhorelo 2 103 kíl zhabaných vecí

ŽILINA – 30. 10. 2017: V uplynulom týždni sa ocitlo v plameňoch 2 103 kilogramov tovaru rôzneho druhu. Horeli zhabané veci, ktoré pochádzali z nelegálnych zdrojov a nespĺňali podmienky na to, aby sa dostali do rúk spotrebiteľov.

Žilinskí colníci počas dvoch dní minulého týždňa likvidovali obuv, textilné výrobky, kabelky, peňaženky, výrobky z gumy, USB kľúče, parfumy, bižutériu aj hračky, ktoré boli označené napodobeninou ochrannej známky. Tieto veci zaistili pri kontrolách predajní, iné prišli z Číny, Singapuru a USA v poštových zásielkach alebo sa nachádzali v kontrolovaných dopravných prostriedkoch.    

Medzi likvidovaným tovarom bolo aj viac ako 100 falzifikátov mobilných telefónov viacerých značiek, ktoré prevážala vodička rumunskej národnosti bez dokladov. Chcela ich predať do Poľska na náhradné diely. 

Do spaľovne colníci prepravili tiež 513 kg tabakových výrobkov bez platnej kontrolnej známky. Boli nájdené v ložnom priestore motorového vozidla, v batožine cestujúcich, ale aj v novinových stánkoch, kde ich predávali popri inom legálnom tovare.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 125 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Poslaním FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní, ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac ako 2,5 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(30. 10. 2017)

Archív noviniek