Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W2

Zlikvidovali sme viac než 6 000 parfémov a toaletných vôd

BRATISLAVA – 7. 6. 2014: Na skládke v Zohore blízko Bratislavy dnes colníci likvidovali falzifikáty parfémov a toaletných vôd. Viac než 6 000 flakónov označených reprodukciou ochrannej známky Lacoste a Tommy Hilfiger rozdrvili a následne znehodnotili skládkovaním.

Slovenská firma si z Číny objednala parfémy a toaletné vody Lacoste v množstve 6 234 kusov a toaletné vody Tommy Hilfiger Jeans v množstve 93 kusov, pričom colníkom tvrdila, že v balíku sa nachádzajú kufríky z plastových fólií, plastové vešiaky a vône do áut v hodnote 2 555 USD.

Colníci tovar zaistili a obrátili sa na majiteľa ochrannej známky. Ten potvrdil, že ide o falzifikáty originálnych výrobkov a súhlasil s ich likvidáciou. Tá prebehla dnes predpoludním v skládke v Zohore, kde zamestnanci Colného úradu Bratislava tovar zlikvidovali technológiou drvenia a následne ho znehodnotili skládkovaním.

Falzifikáty toaletných vôd a parfémov môžu spôsobiť ekzémy či vyvolať alergické reakcie. Najmä počas letných mesiacov, kedy vystavujeme pokožku priamemu slnečnému žiareniu, treba byť opatrný. Pozor by si mali dávať predovšetkým ľudia s citlivou pokožkou.
Pri každej kúpe, najmä cez internet, je vhodné overiť si dôveryhodnosť daného obchodu.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 207 kB]

(07. 07. 2014)

Archív noviniek