Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Tento rok bude na maratónskej trati v Košiciach rekordný počet colníkov a daniarov

BRATISLAVA – 29.09.2017: Finančná správa nebude ani tento rok chýbať na štartovom poli najstaršieho európskeho mestského maratónu. Presne 232 „finančníkov“ bude súťažiť s tisíckami bežcov z celého sveta v rámci 94. ročníka Medzinárodného maratónu mieru (MMM) Košice 2017, ktorý sa uskutoční už túto nedeľu (1.10.). Tradícia účasti finančnej správy sa udržiava už od roku 2004, keď ju založila skupina nadšencov bývalej colnej správy. Odvtedy sa počas MMM konajú aj Majstrovstvá finančnej správy v maratónskom behu, ktoré organizuje priamo finančná správa pre svojich zamestnancov.

Počet bežcov z finančnej správy sa každoročne zvyšuje, doteraz ich bolo celkovo 933, pričom najsilnejší je práve aktuálny ročník (232). Aj tieto počty dokazujú, že zamestnanci finančnej správy tvoria nezanedbateľnú a neprehliadnuteľnú skupinu aktérov tohto medzinárodného športového podujatia! V bežeckých tričkách so znakom organizácie na chrbte v zelenej farbe bude tak viac ako 200 zamestnancov finančnej správy určite neprehliadnuteľných.

Colníci spolu s daniarmi sa zapoja do štyroch disciplín - maratónu, polmaratónu, korčuľovania i štafetového behu. Najpočetnejšia skupina bude bežať polmaratónsku trať (110). Štafetových bežcov bude 64 a korčuliarov 30. Na dlhú a ťažkú maratónsku trať sa vydá 28 bežcov, čo je v podmienkach doterajšej účasti zamestnancov finančnej správy rekordný počet. Z celkového počtu bude súťažiť 72 žien a až 80 súťažiacich bude mať na súťaži premiéru. Finančnú správu budú reprezentovať už tradične aj rôzne vekové kategórie - najstarší účastník sa narodil v roku 1954 a najmladší v roku 1996.

Tradíciu účasti zamestnancov finančnej správy na tomto podujatí založilo ešte v roku 2004 osem colníkov (z toho dvaja zahraniční účastníci z ČR). Tento rok pôjde o oslavy už XIII. ročníka Majstrovstiev finančnej správy v maratónskom behu počas MMM v Košiciach. Každý druhý rok sa k zamestnancom slovenskej finančnej správy navyše pridávajú aj zahraniční kolegovia, ktorých bolo doteraz spolu 84 z 13 zahraničný colných správ. Tento rok príde do Košíc 20 zamestnancov colných správ z Českej republiky, Belgicka, Nemecka, Maďarska, Nórska a Veľkej Británie.

Spomedzi výkonov po športovej stránke najviac vyčnieva výkon Garyho Penningtona, reprezentujúceho britskú colnú správu, ktorý v rokoch 2012 i 2015 na trati polmaratónu dosiahol celkové 3. miesto spomedzi všetkých účastníkov daných ročníkov. Zo zoznamu „domácich“ účastníkov je „stálicou“ Miroslav Smetana (Colný úrad Prešov), ktorý počas všetkých ročníkov reprezentoval zakaždým finančnú správu na maratónskej trati a má na konte viacnásobné stavovské víťazstvá v tejto disciplíne.

 

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Poslaním FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac ako 2,66 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 205 kB; nové okno]

(29. 09. 2017)

Archív noviniek