Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W6

V Čechách kúpil marihuanu, cestou späť ju chcel vyfajčiť

ŽILINA – 24. 08. 2017: Na Kysuciach odhalila hliadka službukonajúcich colníkov vo vozidle s nemeckými poznávacími značkami, v ktorom cestovali dvaja mladí Poliaci, viacero balení zelenej sušenej rastliny. Jeden z nich ju mal kúpiť v Čechách a chcel vyfajčiť cestou nazad.  

Sklenená fajka v úložnom priestore na dverách vozidla upútala pozornosť colníkov, ktorí vykonávali kontrolu na Kysuciach. 20 – ročný vodič poľskej národnosti im povedal, že v aute nepreváža žiadny nezákonný tovar. Správanie psa vycvičeného na vyhľadávanie omamných a psychotropných látok nasvedčovalo inému. 

Po opakovanej otázke smerujúcej na nelegálne veci v dopravnom prostriedku sa 21 – ročný spolujazdec priznal, že má v príručnej ľadvinke marihuanu. Otvoril ju a ukázal rôzne balenia, v ktorých bola uložená. Uviedol, že sušenú rastlinu kúpil v Ostrave a chcel celú vyfajčiť na ceste domov. 

Vzhľadom na zistené množstvo je táto verzia nepravdepodobná. Colníci na základe uvedenej informácie vykonali na mieste narkotest a ten potvrdil, že ide o marihuanu. K prípadu privolali príslušníkov PZ SR, ktorí si osoby aj tovar prevzali.   

 

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Poslaním FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní, ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac ako 2,66 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 125 kB; nové okno]

(23. 08. 2017)

Archív noviniek