Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

V mikrobuse smerujúcom na diskotéku našli colníci marihuanu

TRNAVA/VEĽKÝ MEDER – 29.06.2016: Colníci z Veľkého Medera pri bežnej kontrole pri obci Medveďov našli v mikrobuse, ktorý mal namierené na diskotéku do Győru, marihuanu. Upozornil na ňu nervóznym správaním jeden z cestujúcich.

Colníci z Veľkého Medera pri obci Medveďov smerom do Maďarska zastavili mikrobus slovenským evidenčným číslom. V mikrobuse sa viezla mládež na diskotéku do Győru. Po výzve colníkov, či prepravujú tovar podliehajúci daňovému dozoru alebo colnému dohľadu sa jeden z cestujúcich začal správať podozrivo nervózne. Členovia hliadky ho preto požiadali aby vyložil k nahliadnutiu obsah svojich vreciek pred tým ako opustí miesto kontroly. Sám dobrovolne vyložil z vrecka krabičku cigariet. Po následnom otvorení krabičky členovia hliadky spozorovali okrem bežných cigariet aj iný predmet pripomínajúci zvitok papiera. Na otázku členov hliadky o aký predmet ide, cestujúci odpovedal, že to je marihuanová cigareta.

Ako informovala Iveta Zlochová, hovorkyňa Colného úradu Trnava, následne  členovia hliadky dali vystúpiť celú posádku mikrobusu a na otázku, či má u seba ešte niekto omamné a psychotropné látky, sa priznala ďalšia osoba, ktorá dobrovoľne predložila colníkom tiež marihuanovú cigaretu. Následne po kontrole jeho ruksaku boli ešte nájdené dve kapsule s neznámym obsahom.

„Na základe týchto skutočností vzniklo dôvodné podozrenie z nezákonnej prepravy omamných a psychotropných látok. Prípad bol odovzdaný orgánom činným v trestnom konaní“, dodala Zlochová.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 199 kB; nové okno]

(29. 06. 2016)

Archív tlačových správ