Preskočiť na hlavný obsah

4 000 dávok marihuany zaistili počas akcie „Velvet“

BRATISLAVA – 23. 07. 2014: Takmer 4 000 jednorazových dávok drogy konope zaistili colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy v spolupráci s Prezídiom policajného zboru. Dávky konope mali skončiť na slovenskom trhu. Štyroch páchateľov z Nitrianskeho a Žilinského kraja už vyšetruje polícia.

Štyria muži vo veku od 20 do 50 rokov (traja Slováci, jeden Vietnamec s trvalým pobytom na Slovensku) sú podozriví z drogovej činnosti - konkrétne z organizovania nákupu a prepravy omamných a psychotropných látok marihuany z Českej republiky a Poľska na územie Slovenska a ich následnej distribúcie jednotlivým odberateľom. V rukách polície skončili po tom, ako ich na akcii s krycím názvom „Velvet“ zaistili colníci spolu s policajnými zložkami (Kriminálny úrad finančnej správy v spolupráci s Prezídiom policajného zboru - Národná kriminálna agentúra, Národná protidrogová jednotka a Krajské riaditeľstvo PZ v Nitre).

Priamo pri preberaní zásielky s marihuanou v osobnom motorovom vozidle zaistili colníci a políciou dve osoby. V aute našli dve plastové vrecia s 960,93 gramami konope, čo zodpovedá pri zistenej koncentrácii tetrahydrokanabinolu približne 3 800 obvykle jednorázovým dávkam drogy. Následne vykonali u podozrivých osôb domové prehliadky, kde našli ďalšiu tašku, ktorá obsahovala 42,15 gramov konope, čo v tomto prípade zodpovedá približne 140 obvykle jednorázovým dávkam drogy.

Celková hodnota takéhoto množstva marihuany by pri predaji na čiernom trhu konečnému spotrebiteľovi predstavovala 10 030,80 eur.

Po vykonaní uvedených procesných úkonov bolo vyšetrovateľom Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre voči štyrom osobám vznesené obvinenie za zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi podľa § 172 Trestného zákona.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 135 kB]

(23. 07. 2014)

Archív noviniek