Preskočiť na hlavný obsah

V Maťovciach sme zadržali pašované cigarety

MICHALOVCE – 22.05.2023: Príslušníci finančnej správy odhalili ďalší pokus nezákonného dovozu cigariet po širokorozchodnej železničnej trati v Maťovciach. Spolu 720 000 kusov cigariet bolo ukrytých pod nákladom prepravovaného tovaru. 

Vo všetkých 46 vagónoch nákladnej vlakovej súpravy vstupujúcej na naše územie z Ukrajiny bol náklad aglomerovanej železnej rudy. Ozbrojení príslušníci finančnej správy z Pobočky colného úradu Maťovce odhalili počas fyzickej kontroly pomocou sondážnych tyčí v dvoch vagónoch nákladného vlaku kontraband pašovaných cigariet ukrytý pod nákladom voľne loženej rudy.

Nezákonne prepravené cigarety štyroch rôznych značiek v celkovom množstve 720 000 kusov boli balené v spotrebiteľskom balení po 20 ks, v dĺžke tabakového povrazca do 80 mm vrátane, bez platnej slovenskej kontrolnej zámky. Finančný únik na cle a daniach bol v tomto prípade vyčíslený na 133 384,32 eur.

Prípad bol vzhľadom na podozrenie zo spáchania trestného činu postúpený vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy, ktorý vedie trestné stíhanie pre zločin porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru, v danom čase voči doposiaľ neznámemu páchateľovi. V prípade preukázania viny hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 117 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

 

(22. 05. 2023)

Archív noviniek