Preskočiť na hlavný obsah
Server W5

“McDane“ sú späť

BRATISLAVA – 26.03.2021: Daňové priznanie bude možné v tomto roku podať bez toho, aby ste vystúpili z auta. Preberanie daňových priznaní formou drive in bude zabezpečené na najfrekventovanejšom daňovom úrade v bratislavskej Petržalke v dňoch od 30. marca do 31. marca. Dostupnejšie v posledných troch marcových dňoch budú aj ostatné daňové úrady na Slovensku, ktoré budú mať predĺžené úradné hodiny.

Finančná správa sa vracia k obľúbeným „McDaniam“. Dôvodom je pandémia koronavírusu. Chceme obmedziť nápor v uzavretých priestoroch, znížiť tak riziko šírenia nového koronavírusu a chrániť nielen klientov ale aj príslušníkov finančnej správy. Preberanie daňových priznaní formou drive in bude na najväčšom daňovom úrade v bratislavskej Petržalke. Svoje daňové priznanie budú môcť klienti finančnej správy odovzdať priamo z auta na parkovisku pred budovou Plus Centrum na Panónskej ceste v Bratislave. McDane budú fungovať v utorok, 30. marca, od 8:00 hod. do 17:00 hod. a v stredu, 31. marca, od 8:00 hod. do 18:00.

Najfrekventovanejší daňový úrad v Bratislave na Ševčenkovej ulici okrem toho zriaďuje aj dve preberacie miesta z exteriéru tak, aby klienti nemuseli vstupovať do budovy daňového úradu. K dispozícii im bude pripravený zberný box, a to od 29. marca do 31. marca počas úradných hodín.

Pre klientov budú dostupnejšie všetky daňové úrady na Slovensku. Finančná správa ich rozširuje nasledovne:

Pondelok 29.03.2021: 08.00 – 17.00 hod.
Utorok 30.03.2021: 08.00 – 17.00 hod.
Streda 31.03.2021: 08.00 - 18.00 hod.

Cieľom týchto opatrení je okrem iného poskytnúť daňovníkom čo najširšiu podporu pri plnení svojich povinností. Tento rok po prvýkrát totiž okrem daňových priznaní k dani z príjmu podávajú klienti finančnej správy aj daňové priznanie k dani z motorových vozidiel, pri ktorej sa lehota posunula do konca marca tohto roka. Doteraz finančná správa zaevidovala takmer 500 tisíc podaných daňových priznaní z celkového počtu 1,2 milióna.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 299 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(26. 03. 2021)

Archív noviniek