Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

Colníci pripravili deťom oslavy MDD na leteckej základni Sliač

BANSKÁ BYSTRICA – 08. 06. 2016: Banskobystrickí colníci pripravili na sviatok detí veľkolepé oslavy. Spolu s vojakmi, hasičmi a policajtmi sa zapojili sa do programu pod názvom „Deň detí s ozbrojenými zložkami a finančnou správou“. Nechýbala ani penová show, z ktorej neodišla suchá žiadna detská noha.

Deti oslavovali koncom minulého týždňa. Aj napriek nie moc priaznivej predpovedi počasia bolo slnečno, čo pridávalo na dobrej nálade všetkých zúčastnených. V rámci bohatého programu rôznych príslušníkov ozbrojených zborov ukázali colníci ako na ceste zastavujú vozidlá, v ktorých sedia vodiči nereagujúci na výzvy uniformovaných. Pred malými divákmi zastavili auto, vytiahli z neho páchateľa a nakoniec ho zneškodnili. Vysvetlili im, že unikal, lebo chcel previesť pašovaný tovar.

V ďalšej časti programu predviedli colnícki psovodi kynologické ukážky so služobnými psami. Živí štvornohí kamaráti potešili nejednu detskú dušičku a doplnili slávnostnú atmosféru o milý zážitok.

Malí zvedavci si mohli pozrieť „mobilný skener“ určený na kontrolu tajných úkrytov využívaných na pašovanie tovaru v dopravných prostriedkoch. So záujmom sledovali zaistenú vypracovanú kožu z medveďa, čižmy z pytóna a iné veci z chránených živočíchov. Obzerali aj falzifikáty kabeliek, mobilov, futbalových dresov a lodičiek.

Deti z osláv odchádzali ako sa patrí - veselé, plné zážitkov, s darčekmi a hlavne mokré z penovej show, ktorú im pripravili hasiči.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 200 kB; nové okno]

(08. 06. 2016)

Archív tlačových správ