Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W2

Michalovskí colníci zaistili dodávku plnú tabakovej suroviny

MICHALOVCE – 30. 01. 2018:  Colníci Stanice colného úradu Michalovce - centrála zaistili v obci Bánovce nad Ondavou maďarské vozidlo plne naložené tabakovou surovinou, ku ktorej nemal vodič žiadne doklady. Finančný únik bol vyčíslený na 85.162,36 eur. 

Colníci Stanice colného úradu Michalovce – centrála v rámci svojej hliadkovacej činnosti zastavili 29.1.2018 vo večerných hodinách v obci Bánovce nad Ondavou aj dodávkové vozidlo s maďarskými evidenčnými číslami. Vodič na otázku colníkov, či prepravuje nejaký tovar podliehajúci clu alebo daniam, odpovedal, že nie, prepravuje len nejaké ovocie a zeleninu na východ Slovenska. Po otvorení batožinového priestoru vozidla colníci zistili, že je plne naložené tabakovou surovinou. Vodič nevedel preukázať žiadne doklady k preprave tabaku. Pre podozrenie zo spáchania trestného činu preto colníci tovar, vozidlo aj vodiča zaistili. Vo vozidle bola nelegálne prepravená tabaková surovina v celkovom množstve 1,1524 ton.  Finančný únik na daniach bol vyčíslený na 85.162,36 eur.

Colníci následne prípad postúpili miestne príslušnému vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy, ktorý vedie vyšetrovanie vo veci podozrenia zo spáchania trestného činu pre porušenie predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru. Vodičovi hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov. 

 

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 127 kB; nové okno]

 

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovým podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 2,66 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(30. 01. 2018)

Archív noviniek