Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 15

Colníci našli v kamióne migrantov

BANSKÁ BYSTRICA – 26.04.2019: Banskobystrickí colníci z pobočky colného úradu Zvolen včera v  ranných hodinách našli pri vykonávaní colnej kontroly v ložnom priestore kamióna nelegálnych migrantov pochádzajúcich z Afganistanu. 

Dňa 25.04.2019 vykonávali colníci PCÚ Zvolen NS v colnom priestore pobočky, v rámci colného konania, colnú kontrolu kamiónu so srbským evidenčným číslom, ktorý viezol tovar zo Srbska pre príjemcu v Banskej Bystrici. Colníci vykonali kontrolu neporušenosti colného lanka, krycej plachty a priložených colných uzáver, ktoré súhlasili. Po odstránení colných uzáver začali vykonávať kontrolu tovaru, ktorý bol prepravovaný v big bagoch  a následne kontrolu ložného priestoru. 

V priebehu kontroly zistili, že v prednej časti ložného priestoru kamióna v úkryte medzi big bagmi, sa nachádzajú neznáme osoby. Colníci preto okamžite kontaktovali políciu. Zo zistení vyplýva, išlo o tri osoby,  pravdepodobne z Afganistanu. 

Ďalšie úkony v prípade, z dôvodu vecnej príslušnosti, vykonávajú príslušníci Policajného zboru SR.  

 

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 124 kB; nové okno]

  

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Poslaním FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac ako 2,5 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(26. 04. 2019)

Archív noviniek