Preskočiť na hlavný obsah

Milióny nelegálnych cigariet

BRATISLAVA – 19. 03. 2015: Colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KUFS) v spolupráci s Poliakmi zadržali milióny nelegálnych cigariet a tony nelegálneho tabaku. Predbežná škoda na spotrebnej dani predstavuje cca 2 milióny eur.

Colníci KUFS získali informácie o nelegálnom sklade cigariet v Trenčianskom kraji. Na základe týchto informácií dnes ráno o deviatej realizovali v Trenčíne kontrolu nelegálnych skladových priestorov. Pri nej zaistili cigarety spolu s tabakovou surovinou, ktorá bola určená pravdepodobne na nelegálnu produkciu cigariet. Kontrolu skladu vykonali v spolupráci s partnerskými orgánmi z Poľskej republiky.

Pri akcii zaistili približne 6 miliónov cigariet a približne 8 ton tabakovej suroviny. Predbežná škoda na spotrebnej dani predstavuje cca 2 milióny eur.

Vyšetrovateľ Kriminálneho úradu finančnej správy zaistil v tejto súvislosti štyri osoby. Vo všetkých štyroch prípadoch začal trestné stíhanie pre trestný čin porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru. V prípade dokázania viny hrozí páchateľom trest odňatia slobody v trvaní od troch do osem rokov.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 197 kB]

(19. 03. 2015)

Archív noviniek