Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

Milióny nelegálnych cigariet boli v sklade v Michalovciach

BRATISLAVA/MICHALOVCE – 10. 10. 2013: Colníci z kriminálneho úradu finančnej správy zaistili  cca 8,5 mil. cigariet a dvoch pašerákov. Únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov je vo výške viac ako 770 000 eur.

Pod krycím názvom „Puma“ sa včera uskutočnil zásah colníkov proti pašerákom cigariet v Michalovciach. Jeho výsledkom je zadržanie dvoch občanov Ukrajiny Mikolaj A. a Adrián F.. Oboch colníci prichytili priamo pri „čine“ teda pri nakladaní cigariet do dodávky.

Vyšetrovateľ Kriminálneho úradu FS obvinil zadržaných mužov zo zločinu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru v zmysle §279 odsek 1, odsek 2, odsek 3 písmeno a) Trestného zákona formou spolupáchateľstva. Vyšetrovateľ spracoval návrh na vzatie do väzby.

Prípad je pokračovaním akcie, ktorá bola minulý týždeň v obci Sliepkovce v michalovskom okrese. Pri nej colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy vykonali domovú prehliadku v obci Sliepkovce. V dome zadržali štyroch páchateľov priamo pri čine – nakladali nelegálne cigarety do pripravených áut, ktoré ich mali previezť do Českej republiky. Medzi zadržanými boli dvaja Slováci - Marek Č. (Sliepkovce), Volodymyr M. (Michalovce) a dvaja Ukrajinci Yurii Z. a Sviatoslav B.

Jedno auto už bolo plne naložené a pripravené na odchod. V ňom colníci našli 399 960 ks cigariet. V rodinnom dome zaistili 1 020 ks cigariet. Súčasne s vyššie uvedenou domovou prehliadkou sa uskutočnil aj zásah v obci Lastomír, kde zaistili ďalších 200 000 kusov cigariet. Všetkých 600 980 kusov cigariet bolo bez označenia slovenskou kontrolnou známkou.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 225 kB]

(10. 10. 2013)

Archív tlačových správ