Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W7

Minister financií rokoval s prezidentkou finančnej správy

BRATISLAVA – 10.05.2019: Nový minister financií SR Ladislav Kamenický  navštívil dnes finančnú správu. S prezidentkou finančnej správy Lenkou Wittenbergerovou diskutovali o modernizácii inštitúcie, o pokrokoch v boji proti daňovým podvodom, elektronizácii procesov a viacerých proklientskych opatreniach.

Minister L. Kamenický ocenil výsledky finančnej správy v oblasti výberu daní. Plnenie mesačného rozpočtu je na úrovni 100,7%. Skutočné daňové príjmy sú tak o 26,4 mil. eur vyššie ako rozpočtované. Takisto vyzdvihol úsilie finančnej správy v boji proti daňovým podvodom a znižovaní daňovej medzery na DPH. Preto by podľa jeho slov nebolo efektívne destabilizovať situáciu vo finančnej správy výmenou na poste prezidenta. Minister vyhlásil, že L. Wittenbergerová naďalej zostáva vo funkcii prezidentky finančnej správy a teší sa na spoluprácu s ňou.

Prezidentka sa poďakovala za dôveru, ktorú od nového ministra dostala. „Finančná správa bude naďalej plniť úlohy, ktoré sa od nás očakávajú - napĺňať príjmy štátneho rozpočtu, pokračovať v rozširovaní elektronizácie, transformácie a rozvíjať ďalšie proklientske opatrenia,“ uviedla. L. Wittenbergerová, ktorá  oboznámila ministra so všetkými projektami, ktoré v súčasnosti finančná správa realizuje.

Podstatnú časť rozhovoru venovali momentálneho najdôležitejšiemu projektu finančnej správy, ktorým je eKasa – online napojenie všetkých registračných pokladníc na systémy finančnej správy. Keďže všetci podnikatelia musia byť napojení na eKasu od 1. júla tohto roku, finančná správa intenzívne pracuje na danom projekte a posilňuje informovanie verejnosti. Minister Kamenický vyzval podnikateľskú verejnosť, aby neodkladala podanie žiadostí o pridelenie kódu pokladnice eKasa klient na posledné júnové dni. Po zavedení Kontrolného výkazu DPH vníma toto opatrenia ako jedno z najdôležitejších v oblasti boja proti podvodom na DPH. 

 

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 125 kB; nové okno]

 

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(10. 05. 2019)

Archív noviniek