Preskočiť na hlavný obsah

Monitorovanie dopravných prostriedkov

NITRA – 11.05.2023: Mobilné hliadky ozbrojených príslušníkov finančnej správy majú aj štvornohých pomocníkov, ktorí svojim výcvikom a pod vedením skúsených psovodov dokážu neomylne označiť a objaviť nelegálne prepravovaný tovar. Stalo sa tak vo viacerých prípadoch, ktoré tento týždeň odhalili príslušníci Colného úradu Nitra.

Jeden z takýchto zásahov spolu so služobným psom sa uskutočnil tento týždeň počas výkonu mobilného dozoru vo vlakovej súprave smerujúcej z Komárna do Bratislavy. Hliadka monitorujúca prepravu tovaru podliehajúceho spotrebnej dani objavila za pomoci služobného psa u dvoch vlakových pasažierov 6600 neoznačených balení cigariet platnou slovenskou kontrolnou známkou Tieto cigarety boli zaistené a prípad bol odovzdaný vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) na ďalšie konanie.

Nejde pritom o jediný úspešný záchyt tento týždeň. Mobilnej hliadke sa počas kontroly motorových dopravných prostriedkov podarilo objaviť a zaistiť 902,9 kg nelegálne dovážanej tabakovej suroviny, čím vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu skrátenia dane a poistného a prípad prevzal vyšetrovateľ KÚFS.

Monitorovanie dopravných prostriedkov bude naďalej pokračovať v nezmenenej intenzite.

Upozorňujeme spotrebiteľov, aby sa nedali nalákať na podozrivo nízke ceny a vyhýbali sa nakupovaniu pochybných a podozrivo lacných výrobkov neoznačených kontrolnou známkou. Falošné výrobky môžu byť svojím vyhotovením, kvalitou spracovania alebo zložením nebezpečné pre ich zdravie.

Dokument:

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(11. 05. 2023)

Archív noviniek