Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Na úradoch tiekla krv

BRATISLAVA – 16. 6. 2017: Stovky zamestnancov finančnej správy sa už po štvrtý krát pridali k darovaniu krvi. Podujatie organizujeme v spolupráci Národnou transfúznou službou (NTS) a za štyri roky sme darovali takmer 200 litrov najvzácnejšej tekutiny.

Letné obdobie je už tradične náročné na dostatok krvi v našich nemocniciach. Aj preto sa desiatky colníkov a daniarov každoročne pod taktovkou NTS rozhodnú darovať kúsok zo seba. Tento rok išlo už o štvrtý ročník „Kvapky krvi“ na finančnej správe. Tá sa uskutočnila v uplynulých dňoch.

Celkovo za štyri roky darovalo 198 litrov krvi 418 pracovníkov finančnej správy.

Národná transfúzna služba vie červené krvinky použiť 42 dní po ich spracovaní, krvné doštičky len 5 dní, a preto víta záujem darcov či organizácií na vykonanie hromadných odberov krvi.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 118 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Poslaním FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní, ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac ako 2,5 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(16. 06. 2017)

Archív noviniek