Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Najlepšie psy má slovenská finančná správa

BRATISLAVA – 9. 6. 2016: Na medzinárodnej súťaži v Českej republike vyhrali slovenskí psovodi. Spomedzi 40 psovodov z 8 krajín sa umiestnili naši dvaja colníci na prvom a treťom mieste, v kategórii družstvá si odniesli prvenstvo.

Slovenskí psovodi zaznamenali ďalší obrovský úspech. Po tom, ako minulý týždeň na 40. ročníku Majstrovstiev ZVJS vo vyhľadávaní omamných a psychotropných látok a výbušnín vyhral náš colník, sa jeho ďalší dvaja kolegovia umiestnili na prestížnej súťaži v susednej Českej republike. Na 17. ročníku Medzinárodných majstrovstiev psovodov služobných psov Colnej správy ČR vo vyhľadávaní drog získal psovod  npor. Mgr. Miroslav Trauer prvé miesto so služobným psom Argom. Jeho kolega z Colného úradu Michalovce npor. Ing. Miloš Pivovarník sa na 8. ročníku Medzinárodných majstrovstiev psovodov služobných psov Colnej správy ČR vo vyhľadávaní tabaku umiestnil na 3. mieste. Samozrejme, s výdatnou pomocou jeho psa Jacka. Spomedzi všetkých družstiev získali celkové prvenstvo. Na súťaži sa o víťazstvo uchádzalo 40 psovodov z 8 krajín + ďalších 7 bezpečnostných zborov. Na súťaži boli zastúpené bezpečnostné zbory Nemecka, Francúzska, Poľska, Ruska, Moldavska, Írska, Slovinska, Slovenska a Česka.

V oboch kategóriách – tabak aj drogy mohli psovodi získať spolu až 600 bodov. Hodnotila sa poslušnosť (max 100 bodov) a pachové práce (max 500 bodov). Ukrytý kontraband mali v časovom limite nájsť psovodi so svojimi psami v autobusoch, osobných aj nákladných vozidlách, miestnostiach či batožine. „Tabakári“ prehľadávali aj železničné vozne. Drogové psy mali ukryté viaceré druhy drog – marihuanu, kokaín, extázu, heroín a hašiš.

Porotu tvorili rozhodcovia z Austrálie, USA, Holandska aj Nemecka. Tí vyzdvihli kvalitu práce psovodov finančnej správy.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 126 kB; nové okno]

(09. 06. 2016)

Archív tlačových správ