Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W8

V nákladnom vozni na širokorozchodnej železnici v Maťovciach odhalili vyše stotisíc pašovaných cigariet

MICHALOVCE – 02. 03. 2020: V nákladnom vozni na širokorozchodnej železnici v Maťovciach odhalili príslušníci finančnej správy vyše 100 tisíc kusov pašovaných cigariet ukrytých v železorudných peletách. Finančný únik na cle a daniach bol vyčíslený na viac ako 27 tisíc eur.

Na železničnom hraničnom priechode Maťovce vykonávali príslušníci finančnej správy dňa 1.3.2020 štandardnú kontrolu vlakovej súpravy vstupujúcej z Ukrajiny na Slovensko po širokorozchodnej trati. Pri kontrole skenovacím zariadením označili príslušníci jeden z vagónov za neštandardný s podozrením, že sa v ňom môže ukrývať aj iný tovar ako bol deklarovaný v colnom vyhlásení. Pri vykonaní dôkladnej colnej kontroly odhalili príslušníci finančnej správy v označenom vagóne prepravujúcom železorudné pelety celkom 100 600 kusov cigariet bez platného označenia kontrolnými známkami. Finančný únik v tomto prípade predstavuje 27 398,89 eur.

V priebehu posledných dní je to druhý prípad odhalenia nelegálne dovezených cigariet na tomto železničnom priechode. Dňa 22.2.2020 bolo s pomocou skenovacieho zariadenia odhalených 89 900 kusov pašovaných cigariet, kde finančný únik predstavoval 24 484,70 eur.

Oba prípady vzhľadom na podozrenie zo spáchania trestného činu boli postúpené miestne príslušnému vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy, ktorý vedie vyšetrovanie vo veci podozrenia zo spáchania trestného činu pre porušenie predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru, v danom čase voči neznámej osobe. V prípade preukázania viny páchateľovi hrozí podľa trestného zákona trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 95 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(02. 03. 2020)

Archív noviniek