Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W1

Trenčianski colníci poskytli pomoc pri dopravnej nehode

TRENČÍN – 28.06.2019: Trenčianski colníci včera zaregistrovali v Považskej Bystrici dopravnú nehodu. Situáciu správne vyhodnotili, okamžite zareagovali a poskytli potrebnú pomoc.

Dňa 27.06.2019 cestou zo streleckého výcviku trenčianski colníci zaznamenali dopravnú nehodu – vodička čelne narazila do stĺpa pouličného osvetlenia. Vodička už bola mimo vozidla. Spod prednej kapoty sa dymilo, motor bol stále naštartovaný. Colníci pri nehode zastavili a začali riešiť situáciu. Okamžite zavolali tiesňovú linku 112. Vodičke poskytli tekutiny a ďalej jej poskytoval pomoc vodič ďalšieho vozidla, ktorý tiež zastavil na mieste nehody. Keďže nehoda bola v kopci a v zákrute, colníci usmerňovali dopravu až do príchodu záchranných zložiek.

Jeden z colníkov vypol motor havarovaného vozidla, následne z priestoru motora vozidla ustalo dymenie. Táto reakcia sa neskôr ukázala ako správna. Hasiči totiž po svojom príchode zistili, že v motorovom priestore vozidla tlie oheň a začali s hasením. Rýchla reakcia colníka zabránila devastačnému rozšíreniu požiaru automobilu.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 198 kB; nové okno]

Informácia: K tlačovej správe prislúcha tiež fotogaléria

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(28. 06. 2019)

Archív noviniek