Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Nelegálne cigarety v Dunajskej Strede

BRATISLAVA – 17.02.2017: Škodu viac ako 330 000 eur na spotrebných daniach na tabakových výrobkoch spôsobili štyria muži. Za výrobu a distribúciu nelegálnych cigariet im hrozí väzenie tri až osem rokov.

Prehliadky skladov a iných nebytových priestorov vykonali colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KUFS) počas stredy 15. 2. 2017 v okrese Dunajská Streda.

Pri kontrole zaistili:

  • cca 3 000 000 nelegálne vyrobených cigariet značky Marlboro,
  • cca 700 kg tabaku,
  • komponenty na výrobu cigariet, pásky, lepidlá, filtre, cigaretový papier,
  • kompletne vybavené technologické zariadenie na výrobu spotrebiteľských balení cigariet.

Hodnota tovaru je predbežne vyčíslená na 530 000 eur. Škoda na spotrebných daniach je v tomto prípade zatiaľ 330 000 eur.

Colníci vypočuli piatich mužov, na štyroch z nich je spracovaný návrh na vzatie do väzby. Ide o Miroslava J. a Jozefa B. zo Slovenska a dvoch mužov zo zahraničia Boža I. a Toniho I.. Nelegálne cigarety, ktoré muži vyrábali boli určené na distribúciu do štátov EU. Počas kontrolnej akcie colníci KUFS zaistili aj osobu, ktorá bola dlhodobo v pátraní. V uvedenej veci už KUFS spolupracuje s políciou.

Mužom hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody pre trestný čin porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru podľa § 279 ods. 1, ods. 3 Trestného zákona trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

 

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Poslaním FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac ako 2,5 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 138 kB; nové okno]

(17. 02. 2017)

Archív tlačových správ