Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

Nelegálne cigarety v Prešove

BRATISLAVA – 24.03.2017: Škodu takmer 30 000 eur na spotrebných daniach na tabakových výrobkoch spôsobili dvaja muži. Za distribúciu nelegálnych cigariet im hrozí väzenie tri až osem rokov.  

Nákladné auto s neštandardným valníkom zaujalo počas včerajšieho dňa colníkov z Kriminálneho úradu finančnej správy (KUFS) na ceste pri Prešove. Dôvodom podozrenia bola výška nakladacej plochy, ktorá nebola v štandardná ako u iných valníkových tipov vozidiel, ako aj skúsenosť z predchádzajúceho podobného záchytu. Šofér aj spolujazdec boli z Českej republiky a tvrdili colníkom, že nič neprevážajú. 

Colníci vyzvali vodiča Antona P. (41) a spolujazdca Iva S. (52) na odplachtovanie nákladného priestoru. Nič tam však nenašli. Následne prezreli kabínu vodiča, kde tiež nič nebolo. Keďže bolo zjavné, že auto je prerobené, resp. prispôsobené na pašovanie tovaru, skontrolovali aj podvozok. Práve tam odhalili dodatočne prirobený priestor medzi nosnou konštrukciou. Muži stále tvrdili, že o ničom nevedia. Následne colníci nadvihli dosku ložnej plochy a práve tam našli voľne naukladaných 1 500 kartónov nelegálnych cigariet. 

Únik na spotrebných daniach v tomto prípade predstavuje sumu cca 29 340 eur. 

Mužom hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody pre trestný čin porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru podľa § 279 ods. 1, ods. 3 Trestného zákona trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 124 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Poslaním FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac ako 2,5 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(24. 03. 2017)

Archív tlačových správ