Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 10

Nelegálne cigarety prekladali na pumpe

RUŽOMBEROK/BRATISLAVA – 12. 10. 2015: Viac ako 100 tisíc nelegálnych cigariet a dvoch pašerákov včera večer zadržali colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KUFS) v Ružomberku. Finančný únik na daniach je takmer 10 000 eur. 

Včera večer zadržali príslušníci KUFS dvoch mužov priamo pri odovzdávaní zásielky nelegálnych cigariet. Celé sa to odohralo na benzínke v Ružomberku. Jaroslav Ch. (55) z Michaloviec priviezol cigarety na osobnom aute modrej farby. Na čerpacej stanici sa stretol s Tomášom Ch. (35) z Ružomberka, ktorý si mal nelegálne cigarety prevziať a distribuovať. Colníci mužov zadržali doslova „in flagranti“ teda priamo pri čine. Ružomberčan totiž tieto cigarety nakladal do svojho šedého auta.   

Počas akcie zaistili:

  • 41 800 kusov cigariet ruskej značky s označením For Dutty Free Only, 
  • 62 400 kusov cigariet bieloruskej značky. 

Celkovo colníci zadržali 104 200 cigariet 9 866,70 eur. 

Vyšetrovateľ mužov obvinil z prečinu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach označenie tovaru podľa § 279 odst 1, 2 písm. a Trestného zákona v platnom znení, za čo im hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 136 kB; nové okno]

(12. 10. 2015)

Archív tlačových správ