Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

Chceli nelegálne previezť migrantov, zastavili ich colníci

NITRA – 12.01.2018: V skorých ranných hodinách v blízkosti hraničného priechodu Šahy zastavili nitrianski colníci  vozidlo prichádzajúce z Maďarska. Pri kontrole vozidla imatrikulovaného na Ukrajine zistili, že sa v ňom nachádza 19 osôb neznámej totožnosti a národnosti. Vodič a jeho spolujazdec nevedeli preukázať legálnosť prepravy uvedených osôb. Prípad colníci odovzdali na ďalšie konanie príslušníkom policajného zboru. 

Nitrianski colníci vykonávali 12.01.2018 v skorých ranných hodinách cestné kontroly v blízkosti hraničného priechodu Šahy. V čase o cca 01.45 h spozorovala hliadka colníkov vozidlo prichádzajúce smerom od štátnej hranice s Maďarskom, ktoré pred kontrolným stanovišťom náhle vyplo na vozidle svetlá a odbočilo na vedľajšiu cestu. Colníci  preto v sprievode služobného psa dohľadali podozrivé vozidlo a skontrolovali ho. 

Na výzvu colníkov sa vodič a jeho spolujazdec preukázali dokladmi totožnosti, z ktorých vyplynulo, že sú ukrajinskej národnosti. Na otázku či prevážajú tovar odpovedali negatívne. Colníci preto chceli skontrolovať priestory vozidla. Pri kontrole však zistili, že sa v ňom nachádza 19 osôb - 13 mužov, 2 ženy a 4 deti. Tí nevedeli preukázať svoju totožnosť. 

Z dôvodu vecnej príslušnosti boli k prípadu prizvaní príslušníci PZ SR, ktorí následne zabezpečovali ďalšie procesné úkony. Vzhľadom na to, že vo vozidle sa nachádzali deti, colníci privolali aj rýchlu zdravotnú pomoc.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 201 kB; nové okno]

 

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 2,66 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(12. 01. 2018)

Archív noviniek