Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

Colníci odhalili obchod s nelegálnym tabakom

ŽILINA – 13. 02. 2017: Prípad zaistenia 52 kg nelegálneho tabaku a tabakovej zmesi z konca minulého roka má pokračovanie. Zásoby tohto druhu tovaru objavili žilinskí colníci i na ďalších 3 miestach. 

Na konci minulého roku informoval Colný úrad Žilina o tom, že v Bytči colníci zaistili u vodiča osobného motorového vozidla vyše 52 kg tabaku a tabakovej zmesi bez kontrolnej známky a nadobúdacích dokladov. Majiteľ tovaru vtedy uviedol, že ho kúpil v Poľsku a je určený pre kamarátov. 

V tom čase sa službukonajúca hliadka prepracovala k materiálom, ktoré jej pomohli identifikovať potenciálnych odberateľov. Vykonala účelové kontroly v piatich novinových stánkoch a trafikách. 

Tabakovú zmes, tabak bez názvu balený v priesvitnom igelitovom obale ako aj ďalšie dva druhy pomenovaného tabaku, všetko bez kontrolnej známky a dokladov o kúpe, našli colníci pod pultom v novinovom stánku v Bytčianskom okrese aj v trafike na Kysuciach, kde ich ponúkali na predaj zákazníkom. 

V jednom prípade mali zaujímavú skúsenosť. Balenia tabaku spozorovali aj v priestore pod oknom trafiky, ktorú kontrolovali. Zamestnanec ani majiteľ prevádzky sa k nemu nehlásili.

Vo všetkých prípadoch išlo o tovar rovnakého druhu ako bol zaistený u vodiča v Bytči. Colníci nelegálny tabak a tabakovú zmes zabezpečili a prípadom sa ďalej zaoberajú.        

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Poslaním FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní, ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac ako 2,5 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 125 kB; nové okno]

(13. 02. 2017)

Archív tlačových správ