Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Nelegálny tabak v Bojniciach

BRATISLAVA – 20.06.2017: Dvaja Poliaci sušili v areály bývalého družstva nelegálny tabak na výrobu nelegálnych cigariet. Škoda je takmer 100 000 eur. Pre trestný čin skrátenia dane a poistného im hrozí väzenie tri až osem rokov.  

Colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KUFS) získali informácie o nelegálnej činnosti v areály bývalého poľnohospodárskeho družstva v Bojniciach časti Kúty. „Podnikavý“ dôchodca Štefan S. z Prievidze si v máji 2016 prenajal priestory sýpky v bývalom poľnohospodárskom družstve v Bojniciach, časť Kúty, za ktoré platil 500 € mesačne. Následne tieto priestory prenajal Poliakom Krzysztofovi G. a Marcinom Stanislawom B.. Tí v nich nezákonne spracovávali tabak, ktorý doviezli z Poľska. Rezali ho, sušili, drvili a skladovali. Po spracovaní suroviny mali časť voziť naspäť do Poľska, kde mali podľa informácií z neho vyrábať cigarety v okolí Krakowa.  

Pri prehliadke sýpky colníci zaistili:

  • 1381,3 kg tabaku,
  • 2 sušičky na tabak,
  • rezačku na tabak. 

Celkový finančný únik na spotrebnej dani predstavuje čiastku minimálne 98 224, 24 eur. 

Všetkých troch mužov vypočul vyšetrovateľ KUFS a pokračuje v ďalších krokoch. Dôchodca je zatiaľ v pozícií svedka. V prípade dokázania viny hrozí Poliakom trest odňatia slobody pre trestný čin krátenia dane a poistného podľa § 276 ods. 1 Trestného zákona trest odňatia slobody na tri až osem rokov. 

 

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Poslaním FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac ako 2,66 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 139 kB; nové okno]

(20. 06. 2017)

Archív noviniek