Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 15

Takmer 300 000 kusov nelegálnych cigariet odhalených

NITRA – 22.08.2019:  Nelegálnu prepravu takmer 300 000 kusov cigariet zistili príslušníci finančnej správy z Colného úradu Nitra počas vykonávania bežnej kontroly na ceste v obci Dedina Mládeže v okr. Komárno. Cigarety prepravoval poľský vodič v nákladnom motorovom vozidle Fiat. Únik na spotrebnej dani bol predbežne vyčíslený na takmer 32 000 eur. dovolenkári a podnikateľské subjekty.

Hliadka príslušníkov finančnej správy z nitrianskeho colného úradu počas rutinnej cestnej kontroly na ceste v obci Dedina Mládeže v okr. Komárno  zastavila nákladné motorové vozidlo Fiat Ducato, imatrikulované v Poľskej republike. Poľský vodič na výzvu príslušníka finančnej správy uviedol, že neprepravuje žiadny tovar. Následnou kontrolou bolo zistené, že v ložnom priestore vozidla sa nachádza 29 kartónových krabíc, v ktorých bolo nelegálne prepravovaných 14 498 kusov spotrebiteľských balení cigariet, spolu 289 960 kusov cigariet. Cigarety boli prepravované bez nadobúdacích dokladov a neboli označené slovenskou kontrolnou známkou. 

Prípad bol z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru odovzdaný Kriminálnemu úradu finančnej správy, ktorý predmetné cigarety v rámci trestného konania zaistil. Únik na spotrebnej dani bol predbežne vyčíslený na 31 924,60 eur.

 

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 295 kB; nové okno]

Informácia: K tlačovej správe prislúcha tiež fotogaléria

 

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. iac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(22. 08. 2019)

Archív noviniek