Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 16

Štyri milióny nelegálnych cigariet pre Veľkú Britániu

BRATISLAVA – 07.01.2018: Finančnej správe sa podaril veľký úlovok. Colníci z jej Kriminálneho úradu zaistili počas kontrolnej akcie viac ako 4 mil. cigariet.  Vodič ich prevážal v kamióne imatrikulovanom v Maďarsku. Podľa predbežných záverov z vyšetrovania smerovali na britský trh. Únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov finančná správa vyčíslila na 371 280 eur. 

Colníci Kriminálneho úradu finančnej správy zastavili v piatok (5.januára) podvečer v obci Dunajská Lužná kamión imatrikulovaný v Maďarsku. Pri kontrole prevážaného tovaru našli v návese okrem parfémov, čerpadiel a elektrovypínačov navyše aj 17 paliet kartónov cigariet (20 400 kusov kartónov cigariet). K tým vodič kamiónu nevedel predložiť žiadne doklady. 

Finančná správa všetky cigarety zaistila. Dokopy išlo o 4 080 000 kusov tabakových výrobkov – cigariet značky REGAL, neoznačených kontrolnou známkou v zmysle platných predpisov. Cigarety boli vyrobené v nelegálnej výrobni cigariet na neznámom mieste v EÚ. Z následných zistení vyplynulo, že tieto nelegálne cigarety mali smerovať na britský trh, kam mali byť prevezené kamiónovou dopravou. 

Finančný únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov bol vyčíslený na 371 280 eur. Podľa Trestného zákona hrozí vodičovi trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov.

 

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 201 kB; nové okno]

 

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 2,66 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(07. 01. 2018)

Archív noviniek