Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 12

Nelegálne cigarety namiesto batožiny

BRATISLAVA – 27. 10. 2016: Zásobu cigariet na cca 8 rokov zadržali colníci v batožine Moldavčana. Hrozí mu trest 1 až 5 rokov.  

Bratislavskí colníci zadržali muža z Moldavska (29) s nelegálnymi cigaretami. V batožine nemal žiadne osobné veci, len 60 000 kusov nelegálnych cigariet. Tie mali ukrajinské kolky a muž colníkom tvrdil, že sú pre jeho osobnú potrebu. Pre fajčiara, ktorý spotrebuje 20 cigariet denne by stačila táto zásoba na 8 rokov.

Škoda, ktorá vznikla na spotrebných daniach je v tomto prípade 6 123 eur.

Mužovi hrozí obvinenie z prečin porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru podľa § 279 ods.1, ods. 2 písm. a) Trestného zákona. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody v rozsahu 1 až 5 rokov.

V posledných týždňoch ide o 3 záchyt nelegálnych cigariet na území Bratislavského kraja colníkmi z Colného úradu Bratislava.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 119 kB; nové okno]

(27. 10. 2016)

Archív noviniek