Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Nelegálny jantár

POPRAD/BRATISLAVA – 24. 09. 2015: Takmer 10 kíl nelegálneho jantáru chceli včera večer na územie Slovenska prepašovať dvaja Ukrajinci. Zabránili im v tom colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KUFS).

Včera vo večerných hodinách na hraničnom priechode Ubľa kontrolovali colníci osobné auto s ukrajinskými evidenčnými číslami. Vodič Petro K. (31) a spolujazdec Ivan B. (35) tvrdili colníkom, že v aute neprevážajú na územie Slovenska žiadny tovar. Colníci následne pristúpili k dôkladnej colnej kontrole vozidla. Pri nej v mieste pod čalúnením a izoláciou podlahy v priestore vodiča a spolujazdca a pod čalúnením podlahy pod sedadlom spolujazdca odhalili čierne igelitové vrecia s neznámym materiálom podobajúcim sa na surový jantár.

Celkovo boli z týchto priestorov vybraté štyri igelitové vrecia v ktorých sa jantár nachádzal. Po zvážení bolo celkové množstvo 9,80 kg. Nakoľko jantár nebol prihlásený pri vstupe na územie SR colným orgánom, došlo k spáchaniu colného priestupku a tovar bol zaistený na ďalšie konanie.

Hodnota surového jantáru sa určuje podľa frakcie, kde frakcia 5g - 10g sa predáva za cenu 1 000,- USD za kilogram a preto sa nedá v tejto chvíli určiť presná hodnota zaisteného jantáru.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 121 kB; nové okno]

(24. 09. 2015)

Archív noviniek