Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W8

Nelegálny tabak

BRATISLAVA – 26. 4. 2016: Škoda viac ako stotisíc eur a tona zadržaného nelegálneho tabaku. Takúto akciu mali colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KUFS) v Trenčianskom kraji.

Koncom minulého týždňa kontrolovali colníci z KÚFS päť bytových a nebytových priestorov v mestách Žiar nad Hronom a Prievidza. Počas akcie sa potvrdili predtým získané informácie o nelegálnom predávaní tabaku v tejto oblasti. Nelegálnou činnosťou si „prilepšoval“ Daniel K. (29) z Trenčína.

Muž kupoval väčšie množstvá nelegálneho rezaného tabaku, ktorý následne balil a predával bez označenia kontrolnými známkami. V „podnikaní“ mu pomáhali aj priateľka, brat a otec. Jeho priateľka má pritom spoločnosť, ktorá sa zaoberá predajom fajčiarskych potrieb – v tomto prípade slúžila na krytie nelegálnej distribúcie tabaku, ktorý nebol označený kolkami.

Finančný únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov je vyčíslený na 88 952,21 eur a únik na dani z pridanej hodnoty na 17 790,44 eur. Celkovo tak ide o 106 742,65 eur.

Pri akcii Kriminálny úrad finančnej správy zadržal:

  • 4 121 kusov spotrebiteľských balení tabaku (gramáž 50 – 150 g, dokopy cca 588 kg tabaku),
  • cca 177 kg voľne sypaného a rezaného tabaku,
  • cca 487 kg tzv. „SCRAP-u“,
  • elektrické váhy, zváračky na plastové obaly, prázdne vrecká na tabak atď..

V prípade dokázania viny hrozí mužovi v zmysle § 279 zákona č. 300/2005 Z.z. trest odňatia slobody v rozsahu 1 až 5 rokov.

Zaistený tabak skončil v sklade Colného úradu Banská Bystrica a Trenčín.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 137 kB; nové okno]

(26. 04. 2016)

Archív tlačových správ