Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Neoznačené cigarety a tabak skryté v garáži na východe Slovenska

BRATISLAVA/BARDEJOV - 11.01.2019: Kriminalisti finančnej správy včera zasahovali v skladových a garážových priestoroch v Bardejove. Zaistili 1,6 mil. ks cigariet známej značky a viac ako 1 tonu tabaku. Podozrivé zo spáchania trestného činu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru sú dve osoby – občan Slovenskej republiky a Maďarska. Škoda voči štátnemu rozpočtu dosiahla viac ako 260 000 eur.  

Kriminalisti z Kriminálneho úradu finančnej správy zasahovali v skladových a garážových priestoroch v Bardejove. Mali podozrenie na skladovanie nelegálnych tabakových výrobkov. Počas prehliadky nebytových priestorov a priľahlých pozemkov našli v jednej z garáží komponenty potrebné k výrobe cigariet. Priamo na mieste zaistili 1 610 000 kusov cigariet známej značky, ktorých spotrebiteľské balenia neboli označené platnou slovenskou kontrolnou známkou. Vzniklo podozrenie, že ide o falzifikáty.  Na mieste zaistili aj 1 239,8 kg tabaku. Únik na spotrebnej dani vyčíslili na sumu 261 476,22 eur. 

Priestory si prenajímala bardejovská firma, ktorej konateľom je zahraničná osoba. Táto spoločnosť nie je držiteľom povolenia na prevádzkovanie daňového skladu s tabakom a tabakovými výrobkami. Vzhľadom na podozrenie zo spáchania trestného činu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru (podľa § 279 ods.1, ods. 3 písm. a ) Trestného zákona) začal vyšetrovateľ trestné stíhanie. Trestného činu sa mali dopustiť najmenej dve osoby, ktoré sú občanmi Slovenskej republiky a Maďarska. 

Páchateľom hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

 

 

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(11. 01. 2019)

Archív noviniek