Preskočiť na hlavný obsah

Nový prezident finančnej správy

BRATISLAVA – 15.12.2023: Finančná správa má nového prezidenta. Stal sa ním Jozef Kiss, ktorý po troch rokoch strieda vo funkcii Jiřího Žežulku.

Po troch rokoch dochádza k zmene na čele vedenia finančnej správy. Jiří Žežulka požiadal vo štvrtok 14. decembra ministra financií SR Ladislava Kamenického o odvolanie z funkcie z osobných dôvodov. Minister žiadosti vyhovel a s účinnosťou k danému dňu ho z funkcie odvolal.

Nový prezident finančnej správy Jozef Kiss sa tak dnes 15. decembra ujal funkcie. Na finančnú správu prichádza zo štátneho podniku Letové prevádzkové služby, kde bol poverený vedením. Predtým pôsobil v rokoch 2021 až 2023 ako generálny riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA).

Dokument:

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(15. 12. 2023)

Archív noviniek